Dobré příklady ze škol

Smyslem vytváření a prezentace „dobrých příkladů" je povzbudit aktivitu a inspirovat  studenty,  ale i střední školy v příkladech dobrých praktik a ověřených postupů. Současně též ukázat účinné aktivní formy podpory lepší zaměstnatelnosti absolventů ze strany škol a zaměstnavatelů. 

Chcete zde i referenci na Vaši školu?

Nabízíme školám v kraji možnost prezentace těchto dobrých příkladů. Metodiku tvorby dobrých příkladů naleznete v sekci Dokumenty ke stažení. Vytvořený dokument zašlete v elektronické podobě na adresu zahradnik.josef@ssis.cz.


19.01.2011 / VOŠ rozvoje venkova a SZeŠ Hořice

Autor: Michal Čech, absolvent Přírodovědného lycea 2009

Ahoj, jmenuji se Michal Čech a byl jsem studentem historicky prvního Přírodovědného lycea. V současné době jsem studentem Fakulty biomedicínského inženýrství v Kladně, ČVUT Praha obor Biomedicínský technik.

 

Celý článek

19.01.2011 / VOŠ rozvoje venkova a SZeŠ Hořice

Autor: Jarda Tomáš, absolvent Přírodovědného lycea 2010

… určitě mi SZeŠ dala moc ve smyslu osobního a psychického rozvoje. Stále častěji vzpomínám na léta strávená ve škole. Na to všechno, co jsem tam mohl zažít. Děkuju za tak velikou zkušenost do života …

Celý článek

19.01.2011 / VOŠ rozvoje venkova a SZeŠ Hořice

Autor: Jiří Fikar, absolvent Přírodovědného lycea 2010

… Já jsem nakonec v Ústí nad Labem na Fakultě životního prostředí (UJEP). Prospěšné je lyceum ve vztahu k téhle škole tím, že student lycea má menší výhodu ve znalostech chemie, zoologie, mikrobiologie atd. Také tím, že by se dalo říci, že v dalších ročnících této školy jsou předměty v podstatě stejné jako na lyceu akorát důkladněji probírány …

Celý článek

19.01.2011 / VOŠ rozvoje venkova a SZeŠ Hořice

Autor: Petr Vojtek, absolvent Přírodovědného lycea 2009

Dobrý den, úspěšně jsem složil všechny zkoušky v prvním ročníku fakulty chemicko technologické v oboru Management životního prostředí a postoupil jsem do druhého ročníku. Naše střední škola mi dala dobré základy v oblasti životního prostředí, chemie, odpadů, matematika a zemědělství. Ve druhém ročníku máme dost odborných předmětů zaměřených na ochranu ŽP ta se některé věci ze střední hodí.

Celý článek

19.01.2011 / VOŠ rozvoje venkova a SZeŠ Hořice

Autor: Veronika Matějů, absolventka Přírodovědného lycea 2009

Jsem ve třetím semestru na UJEP, Fakulta životního prostředí, obor vodní hospodářství. Je to naprosto vhodný a typický obor pro dívky...

Celý článek

19.01.2011 / VOŠ rozvoje venkova a SZeŠ Hořice

Autor: Zuzana Hrušková, absolventka Přírodovědného lycea 2009

Moje vzpomínky na dobu lycejní? Na tuto dobu vzpomínám opravdu ráda, bylo to jedno z nejkrásnějších období, která jsem mohla i díky skvělé partě lidí prožít.

Celý článek

19.01.2011 / VOŠ rozvoje venkova a SZeŠ Hořice

Autor: Jakub Hrnčíř, absolvent Přírodovědného lycea 2009

Studium přírodovědného lycea mě velice překvapilo, nečekal jsem, že mě to až tak tolik bude bavit.

Celý článek

01.10.2009 / VOŠ zdravotní a Střední škola zdravotní, Hradec Králové "Rozhodl jsem se správně?!"

Autor: PaedDr. Soňa Lamichová

Tomáš Andrš absolvoval Vyšší odbornou školu zdravotnickou a Střední zdravotnickou školu v Hradci Králové v roce 2004. Vypráví o tom, jak si zvolil obor, a co ho čekalo při vstupu do profesního života.

Celý článek

15.09.2009 / Gymnázium Broumov mi pomáhá stále - dobrým vzdělanostním základem a krásnými vzpomínkami.

Autor: Aleš Ottmár

Pan Aleš Ottmár, který se na Ostravské univerzitě stal magistrem politické a kulturní geografie a který nyní ve stejném oboru pokračuje v doktorandském studiu, byl potěšen, že jsme ho jako poměrně mladého absolventa Gymnázia v Broumově požádali o zamyšlení, čím naše škola přispěla k tomu, že je velmi úspěšným mladým člověkem, který už v životě leccos dokázal (viz jeho webové stránky www.ottmar.cz ). Napsal nám následující vyznání.

 

Celý článek
  • Školy, školící a vzdělávácí programy v kraji
  • Podpora přijímacího řízení
  • Data analýzy statistiky
  • Dobré příklady ze škol
  • Profesní diagnostika
  • Úvodní stránka
  • Projekt
  • Grafy
  • Dokumenty ke stažení
  • Odkazy na vzdělávací portály