Nejnovější články

 

16.09.2019

Na cestě ke škole 21. století

FESTIVAL O VZDĚLÁVÁNÍ 150 let po zavedení povinné školní docházky

16.09.2019

Učení pro život

Srdečně vás zveme na konferenci Učení pro život 2019, jejíž téma zní „Co to znamená (se) učit SPOLU?“.  Pojďte si společně s námi na tuto otázku odpovědět a podívat se na téma učení z nejrůznějších úhlů pohledů.

16.09.2019

Čtenářský kurz pro pedagogy a učící knihovníky z veřejných knihoven

Workshop je určen pro učitele SŠ a ZŠ a knihovníky, jeho účelem je mimo jiné propojení a navázání spolupráce mezi školami a knihovnami.  Pětihodinový kurz bude věnován práci s dětmi-čtenáři. Součástí kurzu je sdílení (nejen čtenářských) zkušeností mezi pedagogy a učícími knihovníky, čtenářská gramotnost, motivace dětí ke čtení, reflexe sebe sama jako čtenáře a pedagoga nebo knihovníka doporučujícího knihy, vzájemné doporučování knih, společné čtení, hledání tzv. didaktického potenciálu konkrétních knih a textů, čtenářské lekce (představení konkrétní knihy anebo více knih spojených jedním tématem), dílny čtení (každý si čte svou rozečtenou knihu, což je většinou spojeno s malým úkolem), čtenářské kostky…

16.09.2019

Kaleidoskop akcí

Prohlédněte si aktuální kaleidoskop akcí a vyberte si vzdělávání podle svých potřeb.

16.09.2019

Turnaj zaměstnanců škol a školských zařízení ve volejbale

Vyšší odborná škola zdravotnická, Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Trutnov pořádá tradiční volejbalový turnaj zaměstnatnců škol a školských zařízení, pod záštitou paní náměstkyně Berdychové. Přihlášení do 5. 10. 2019.