Česko-německá spolupráce – Téma roku 2019

06.12.2018

Česko-německý fond budoucnosti pomáhá stavět mosty mezi Čechy a Němci. Cíleně podporuje projekty, které svádějí dohromady lidi obou zemí, které umožňují a prohlubují pohledy do jejich světů, do společné kultury a dějin.


Tento fond vyhlásil nový „dotační titul" Téma roku 2019. Fond budoucnosti by chtěl motivovat české a německé aktéry, aby se postavili proti rozdělujícím tendencím a hledali dialog nejen mezi oběma společnostmi, ale i v jejich rámci. Podporu až do výše 70% celkových projektových nákladů získají takové česko-německé projekty, které se zabývají různými dělícími liniemi uvnitř obou společností (Musíme spolu mluvit!) anebo připraví noví aktéři z venkovských a strukturálně slabých oblastí/městských periferií (Jdeme do toho s vámi!). V oblasti škol se chceme zaměřit zejména na střední odborné školy/učiliště.


Další informace o této výzvě, ale i o dalších možnostech podpory z tohoto fondu, najdete v přiloženém informačním letáku a na stránkách Česko-německého fondu budoucnosti na adrese: http://www.fondbudoucnosti.cz/.

Soubory ke stažení

pdf   tema-roku-2019_cnfb_cz-566-7746.pdf Stáhnout soubor

Zveřejnil(a): Tomáš Záviský