Juniorský maraton 2020

18.02.2020

2. 4. 2020 se v Hradci Králové uskuteční krajské semifinále 24. ročníku Juniorského Maratonu – Běžíme pro Evropu 2020. Juniorský maraton je největší běžeckou akcí pro studeny středních škol v České republice. Závod se běží formou štafety desetičlenných týmů středoškolských studentů, kteří společně absolvují trať klasického maratonu (42,195 km). V roce 2019 se semifinálových kol zúčastnilo rekordních 292 týmů (2 920 studentů). Krajské kolo se koná pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. Účast v Juniorském maratonu je zdarma. 

Semifinálové kolo pro Královéhradecký kraj se uskuteční v centru Hradce Králové v okolí Masarykova náměstí (viz mapa závodu na webových stránkách projektu). Start závodu je naplánován na 12:00 hodin. Profesionální čipové časomíry a profesionální servis umocní atmosféru špičkového běžeckého závodu. Akce je unikátní také propojením s největším tuzemským maratonem. Studenti, kteří se probojují do finále, odstartují na Volkswagen Maratonu Praha z první řady spolu s nejlepšími elitními světovými atlety v přímém televizním přenosu. Zajímavostí je také možnost startu učitelský štafet. Finalisté Juniorského maratonu mají organizátorem pokryté cestovní náklady a zajištěné ubytovaní zdarma. Další informace najdete v přiložených dokumentech a na webových stránkách projektu: https://www.runczech.com/cs/akce/juniorsky-maraton-2020/index.shtml, kde je možné školní týmy také registrovat. Při registraci do 15. 2. 2020 budou štafety zařazeny do slosování o divokou kartu na pražské finále. 

Informace přímo k semifinálovému kolu pro Královéhradecký kraj najdete na https://www.runczech.com/cs/akce/juniorsky-maraton-2020/semifinalova-kola/kralovehradecky-kraj/index.shtml.

Soubory ke stažení

pdf   JM 2020 - plakát A4 Stáhnout soubor
pdf   JM 2020 - základní informace Stáhnout soubor

Zveřejnil(a): Tomáš Záviský