Rok v USA zdarma - americké stipendium FLEX pro středoškoláky

07.10.2021

Čeští středoškoláci a středoškolačky se mohou letos na podzim opět ucházet o americké vládní stipendium Future Leaders Exchange (FLEX), které vybraným žákům a žákyním umožní strávit jeden školní rok v USA zdarma. On-line přihláška na školní rok 2022–23 je dostupná do 15. října na odkaze https://ais.americancouncils.org/flex

Program FLEX financuje Ministerstvo zahraničí USA a za více než čtvrt století existence ho absolvovalo na 29 000 studentů z Evropy a Asie. Původně se ho mohli účastnit jen studenti z bývalých sovětských republik, v posledních letech se ale rozšiřuje i do dalších zemí.

V létě 2019 s ním do USA odletělo prvních deset českých středoškoláků. Vítězové stipendia z roku 2020 si kvůli pandemii museli na svůj pobyt rok počkat. Na jaře byla skupina s odloženým odletem doplněna o další dva studenty, kteří uspěli v omezeném výběrovém řízení na tento školní rok. Všichni pak ke svým hostitelským rodinám odcestovali na začátku srpna.

Nyní byla spuštěna on-line přihláška na školní rok 2022–23, ve kterém by mělo být k dispozici opět 14 stipendijních míst pro žáky a žákyně z celé republiky.

Soubory ke stažení

pdf   flex-2022–23-flyer_online-1548-1598.pdf Stáhnout soubor

Zveřejnil(a): Daniel Horáček