Ostatní

Nabídka organizace Semiramis v době uzavření škol

21.04.2020

Souhrn činností, které realizuje organizace SEMIRAMIS z.ú. v době uzavření škol v oblasti primární prevence rizikového chování, metodika  - preventivní videa #BYTSPOLUJINAK, nabídka péče o učitele, výzva pro rodiče a děti.  

Bližší informace v příloze nebo na www.os-semiramis.cz

Informace k aktuálnímu stavu v oblasti prevence

09.04.2020

Informace k aktuálnímu stavu v oblasti prevence ve školách a školských zařízeních v období nouzového stavu a po znouotevření škol.

Doporučení OSPRCH - Situace ve školách po pandemickém přerušení pravidelné školní docházky

02.04.2020

Doporučení Odborné společnosti pro prevenci rizikového chování, z. s.  – Situace ve školách po pandemickém přerušení pravidelné školní docházky aneb důležitost primární prevence.

Zdroj: https://www.osprch.cz/

Preventivní program Policie ČR Tvoje cesta onlinem

27.02.2020

Policisté budou od ledna 2020 dětem ukazovat rizika sociálních sítí. 

Tvoje cesta onlinem je preventivní projekt, jehož cílem je ukázat dětem na vybraných případech způsoby, jakým internetoví predátoři oslovují své potenciální oběti, jak s nimi manipulují a jakých veřejně dostupných informací využívají. Je určen pro druhý stupeň základních škol a v návaznosti na to také pro rodiče a dospělé osoby obecně.

Více informací: https://www.policie.cz/clanek/preventivni-projekt-tvoje-cesta-onlinem.aspx

Za Královéhradeckou policii je kontaktní osobou por. Eva Prachařová, email eva.pracharova@pcr.cz.

Kampaň #davamprostor

11.12.2019

PROSTOR PRO spustil v Hradci Králové kampaň #davamprostor. Ta už podruhé připomíná, že bychom měli věnovat více pozornosti často přehlíženým a podceňovaným rizikům dospívání a příběhům, které se za nimi skrývají. I v Hradci Králové je mnoho dětí a dospívajících, kteří potřebují na cestě k dospělosti oporu, ale nacházejí ji jen obtížně. Proto letošní motto kampaně zní: ŽÁDNÉ DÍTĚ SI NEZASLOUŽÍ ZŮSTAT NA SVOJE PROBLÉMY SAMO. Kampaň probíhá od 9. do 16. prosince 2019. Více o kampani a doprovodných akcích na www.davamprostor.cz

Bezpečné nábřeží 2019

27.08.2019

Pozvánka hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. iřího Štěpána, Ph.D na preventivně-vzdělávací akci složek Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje, která se uskuteční 5. září 2019 v Hradci Králové. Další informace na přiloženém plakátu.

Spuštění dalšího ročníku žákovské soutěže KPBI

26.04.2019

V polovině dubna byl spuštěn 6. ročník žákovské soutěže s názvem Kraje pro bezpečný internet (KPBI). Přináší aktualizované e-learningové lekce pro žáky, jejichž cílem je vzdělávání žáků v oblasti kybernetické bezpečnosti. Žáci základních i středních škol mohou procházet nové otázky v on-line kvízu, kdo chce může vyzkoušet i náročnější soutěž s názvem KVÍZ PLUS. Soutěž bude končit v polovině listopadu 2019.

Hraní digitálních her českými adolescenty

16.04.2019

Katedra psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vydala novou monografii Hraní digitálních her českými adolescenty.

Monografie je volně šiřitelná při dodržování autorských práv.

Aktivní útočník ve škole - instruktážní video

22.03.2019

Jihočeský kraj nabízí ke stažení krátké instruktážní filmy určené pracovníkům základních a středních škol. Prezentují základní postupy, jak se zachovat při útoku ozbrojené či agresivní osoby.

Ke stažení je 5 samostatných dílů: 01– Evakuace (Uteč), 02 – Invakuace (Skryj se), 03 – Invakuace (Skryj se) s poskytnutím laické první pomoci, 04 – Invakuace (Skryj se) s vytvořením Barikády a 05 – Bojuj. Ke stažení na https://utocnik.kraj-jihocesky.cz/?aktuality

Pražský filmový kufr (nejen pro žáky z Prahy)

18.03.2019

Dům dětí a mládeže Praha 6 vyhlásil  3. ročník celostátní filmové soutěže Pražský filmový kufr, ve kterém je nová sekce (Ne)bezpečnej svět, na které spolupracuje odbor ZSP MHMP. Součástí sekce je seminář "(Ne)bezpečnej svět a film", který se bude konat 10. dubna 2019 ve Velkém sále Zastupitelstva HMP, Magistrátu HMP, Mariánské nám. 2. Na jaře se budou konat víkendové dílny vedené profesionálními filmaři, jejichž cílem je povzbudit děti v tvorbě a zodpovědět jim otázky týkající se uměleckých i technických záležitostí z oblasti hraného, dokumentárního i animovaného filmu.

Více informací v článku a v přílohách.

Celkem 27 článků